We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
AG Neovo SX-15P surveillance monitor 38.1 cm (15") 1024 x 768 pixels
SKU
SX-15P
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
15", 350cd/m², 1024 x 768 px (XGA), 4ms, 700:1, VGA, DVI-D, 2 x BNC, VESA
Category: Surveillance Monitors
The SX-15P is a durable performance 15” display. With its AIP technology, the SX-15P is capable of delivering image clarity and supporting multi-video applications. Its passive looping feature additionally makes the SX-15P a suitable model for surveillance settings. On top of the power DC-out design for easy installation of security peripherals, the SX-15P is armed with metal casing and NeoV Optical Glass to protect the display from damage caused by 24/7 operations under multi-user security environments.
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Certification | CB, FCC, CE, WEEE, RoHS, REACH |
| Display | |
| Display diagonal | 38.1 cm (15") |
| Display resolution | 1024 x 768 pixels |
| Performance | |
|---|---|
| Analog signal format system | NTSC, PAL, SECAM |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 4.7 kg |
| Height | 359 mm |
| Depth | 155 mm |
| Width | 380 mm |