We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
AG Neovo SC-32 surveillance monitor 80 cm (31.5") 1920 x 1080 pixels
SKU
SC-32
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
31.5”, FHD 1920 x 1080, 450 cd/m2, 3,000:1, 178°/178°, 16.7M, 4 ms, D-Sub, HDMI, S-Video, 2W x 2, 65W, VESA, 10 kg
Category: Surveillance Monitors
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
|---|---|
| Display diagonal | 31.5 " |
| SKU | SC-32 |
| EAN | 4710739592924 |
| Manufacturer | AG Neovo |
| Availability | Out of Stock |
| Additional Image URLs | https://objects.icecat.biz/objects/26908508_5428.jpg |
| PDF URLs |
View PDF |
The SC-32 featuring 450 nits of brightness, 3000:1 contrast ratio and Full HD 1920 x1080 resolution, delivers clear images and colour performance. 4ms response time and quick signal-switching enable the effectiveness of surveillance control. Flexibility of VGA, HDMI, BNC and S-Video connections ensure smooth system integration. Comfortable wide viewing angle makes the SC-32 an ideal solution for security control applications.
Features
- FHD 1920 x 1080 resolution
- Anti-Burn-in™ technology
- Built-in Image Enhancer: 3D Comb Filter/Deinterlace/Noise Reduction
- Versatile connectivity (VGA, HDMI, BNC in/out, S-Video, Audio in/out)
- Looping BNC video inputs for multiple connections
- Quick signal-switching time (<=0.8 sec.)
- NTSC/PAL auto-detection
- Selectable signal source
- PC compatible
- Built-in speakers
- Auto-adjustment for optimal setting
- Security socket
- VESA standard wall mount
Features
- FHD 1920 x 1080 resolution
- Anti-Burn-in™ technology
- Built-in Image Enhancer: 3D Comb Filter/Deinterlace/Noise Reduction
- Versatile connectivity (VGA, HDMI, BNC in/out, S-Video, Audio in/out)
- Looping BNC video inputs for multiple connections
- Quick signal-switching time (<=0.8 sec.)
- NTSC/PAL auto-detection
- Selectable signal source
- PC compatible
- Built-in speakers
- Auto-adjustment for optimal setting
- Security socket
- VESA standard wall mount
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Certification | CE, FCC, RoHs, WEEE |
| Display | |
| Display diagonal | 80 cm (31.5") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 10 kg |
| Height | 503.8 mm |
| Depth | 189 mm |
| Width | 752.5 mm |