We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
AG Neovo SC-22 surveillance monitor 55.9 cm (22") 1920 x 1080 pixels
SKU
SC-22
Category: Surveillance Monitors
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
|---|---|
| Display diagonal | 22 " |
| SKU | SC-22 |
| EAN | 5054484616146 |
| Manufacturer | AG Neovo |
| Availability | Out of Stock |
| Additional Image URLs | https://objects.icecat.biz/objects/22298517_8887.jpg |
The SC-22 features an LED backlight 22” widescreen display with a full HD 1920 x 1080 resolution, delivering high picture clarity. Quick signal-switching and rapid response time guarantees surveillance efficiency. With Analogue, HDMI, and looping BNC I/O, the SC-22 is easily integrated into any security system. Auto NTSC/PAL detection and auto settings adjustment reduce maintenance effort. Coming with built-in speakers and stylish slim profile, the SC-22 is the ideal value display choice for security and surveillance environments.
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Certification | CB, FCC, CE, GOST-R, WEEE, RoHS |
| Display | |
| Display diagonal | 55.9 cm (22") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Performance | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.4 kg |
| Height | 185 mm |
| Depth | 376 mm |
| Width | 516.5 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |