We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
AG Neovo SC-17P surveillance monitor 43.2 cm (17") 1280 x 1024 pixels
SKU
SC-17P
Category: Surveillance Monitors
| Display resolution | 1280 x 1024 pixels |
|---|---|
| Display diagonal | 17 " |
| SKU | SC-17P |
| EAN | 5054533655539 |
| Manufacturer | AG Neovo |
| Availability | Out of Stock |
| Additional Image URLs | https://objects.icecat.biz/objects/23040378_1384.jpg |
With the AG Neovo SC-17P, security centres can keep an eye on budgets without losing sight of performance. Digital and analogue video inputs, including looping BNC I/O, minimise installation cost. Auto NTSC/PAL detection, settings key lock and auto settings adjustment reduce maintenance hassle. Quick signal-switching and rapid response time improve surveillance efficiency, while built-in speakers provide an additional level of security. All this and more make the SC-17P the perfect value display choice for any security environment.
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Certification | CB, FCC, CE, REACH, GOST-R, WEEE, RoHS |
| Display | |
| Display diagonal | 43.2 cm (17") |
| Display resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Performance | |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.9 kg |
| Width | 372 mm |