We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
AG Neovo RX-22 54.6 cm (21.5") 1920 x 1080 pixels
SKU
RX-22W
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
RX-22 - 21.5", 1920 x 1080, 16:9, 1000:1, 3 ms
Category: Surveillance Monitors
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
|---|---|
| Display diagonal | 21.5 " |
| SKU | RX-22W |
| EAN | 4710739592030 |
| Manufacturer | AG Neovo |
| Availability | Out of Stock |
| Additional Image URLs | https://objects.icecat.biz/objects/14515462_509.jpg |
Specifically design and tested for commercial video security applications, the RX-22 comes with AG Neovo's AIP technology that reproduces contrast, colours and details with an extraordinary faithfulness. Armed with EcoSmart Sensor and Anti-Burnin™ technologies, the energy efficient RX-22 runs on less than 0.5W at stand-by mode, a feature that ensures its performing nonstop service immaculately. More versatile capabilities allow multiple RX-22 displays to be easily installed in any surveillance configuration for security environments.
| Design | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Certification | RoHS |
| Display | |
| Display diagonal | 54.6 cm (21.5") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Performance | |
|---|---|
| Analog signal format system | NTSC, PAL, SECAM |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 6.9 kg |
| Height | 369 mm |
| Depth | 155 mm |
| Width | 513 mm |