We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
AG Neovo PN-46 Signage Display Digital signage flat panel 116.8 cm (46") MVA, LED 700 cd/m² Full HD Black
SKU
PN-46
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
AG Neovo PN-46, Digital signage flat panel, 116.8 cm (46"), MVA, LED, 1920 x 1080 pixels
Category: Signage Displays
| HD type | Full HD |
|---|---|
| Display Technology | MVA, LED |
| Display brightness | 700cd/m² |
| Product design | Digital signage flat panel |
| SKU | PN-46 |
| Manufacturer | AG Neovo |
| Availability | Out of Stock |
| Additional Image URLs | https://objects.icecat.biz/objects/18666940_9622.jpg |
AG Neovo PN-46. Product design: Digital signage flat panel. Display diagonal: 116.8 cm (46"), Display technology: MVA, LED, Display resolution: 1920 x 1080 pixels, Display brightness: 700 cd/m², HD type: Full HD. Product colour: Black
| Display | |
|---|---|
| Display number of colours | 1.073 billion colours |
| Touchscreen | No |
| Display technology | MVA, LED |
| Display diagonal | 116.8 cm (46") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display brightness | 700 cd/m² |
| HD type | Full HD |
| Response time | 6.5 ms |
| Contrast ratio (typical) | 4000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.53 x 0.53 mm |
| Display diagonal (metric) | 116.8 cm |
| Vertical scan range | 50 - 85 Hz |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Horizontal scan range | 31 - 91 kHz |
| Ports & interfaces | |
| USB port | No |
| RS-232C | Yes |
| PC Audio in | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DVI port | Yes |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) input ports | 1 |
| Composite video in | 1 |
| Component video (YPbPr/YCbCr) in | 1 |
| S-Video in | Yes |
| Audio (L/R) in | 2 |
| Composite video out | 1 |
| Audio (L/R) out | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| RS-232 interface | Yes |
| Audio | |
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 20 W |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Design | |
| Product design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| Panel mounting interface | 200 x 200,400 x 200 mm |
| Certification | CB, CE, FCC, CEL, CCC, WEEE, REACH, GOST-R |
| VESA mounting | Yes |
| Performance | |
| TV tuner integrated | No |
| Multi-display supported | Yes |
| Number of slots | 1 |
| Plug and Play | Yes |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 220 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Computer system | |
| Computer system | No |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 1024 mm |
| Height (with stand) | 616 mm |
| Depth (with stand) | 330 mm |
| Width | 1024 mm |
| Depth | 126 mm |
| Height | 578 mm |
| Weight | 24.3 kg |
| Weight (with stand) | 26 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 1240 mm |
| Package depth | 821 mm |
| Package height | 282 mm |
| Package weight | 31.5 kg |
| Batteries included | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Manual | Yes |
| Cables included | AC, VGA |
| Packaging content | |
| Batteries included | Yes |
| Remote control included | Yes |
| Manual | Yes |
| Cables included | AC, VGA |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Certificates | |
| Certification | CB, CE, FCC, CEL, CCC, WEEE, REACH, GOST-R |
| Technical details | |
| VESA mounting | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Weight (with stand) | 26 kg |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Features | |
| Harmonized System (HS) code | 85285210 |
| Other features | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Width (with stand) | 1024 mm |
| Height (with stand) | 616 mm |
| Display technology | MVA, LED |
| Depth (with stand) | 330 mm |
| AC (power) in | Yes |
| S-Video in | Yes |
| Manual | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Weight (with stand) | 26 kg |
| Energy efficiency class (old) | C |