We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Advantech UTC-WALL-MOUNT5E mounting kit
SKU
UTC-WALL-MOUNT5E
- For UTC-510/307/310
- Sits: 8 mm from the wall
- Material: Steel
- Weight capacity up to 20 kg
- Firmly fix to a solid wall
Category: Mounting Kits
| SKU | UTC-WALL-MOUNT5E |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech |
| Availability | Out of Stock |
75x75 mm VESA mount for UTC-510/307/310 Series
| Technical details | |
|---|---|
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Material | Steel |
| Product colour | Silver |
| Ball diameter | 8 mm |
| Other features | |
|---|---|
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |