We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Advantech UTC-100P-R10E RFID reader USB Black
SKU
UTC-100P-R10E
- Frequency: 13.56 MHz
- RFID R/W Mode: Support ISO14443A UID
- OS Support: Windows 10 & Android
- Dimensions: 101 x 37 x 25 mm
- Operating Temperature: 0 ~ 40° C
- Interface: USB
Category: RFID Readers
| Interface | USB |
|---|---|
| SKU | UTC-100P-R10E |
| Manufacturer | Advantech |
| Availability | Out of Stock |
RFID Reader Module, 13.56MHz, USB, fits for: UTC-100 Series
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | USB |
| Frequency | 13560 kHz |
| Product colour | Black |
| Certification | ISO14443A UID |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 101 mm |
| Depth | 37 mm |
| Height | 25 mm |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |