We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
AddOn Networks J9578A-AO InfiniBand/fibre optic cable 0.5 m Black
SKU
J9578A-AO
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| Cable length | 0.5 m |
|---|---|
| SKU | J9578A-AO |
| EAN | 0821455730201 |
| Manufacturer | AddOn Networks |
| Availability | Out of Stock |
This is a HP® J9578A compatible 50cm (1.6ft) male to male black stacking cable that is used for high speed data transfer. This part is specifically made to work with HP® devices. These cables are application tested and guaranteed to work 100% of the time.
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male |
| Cable length | 0.5 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Cable length | 0.5 m |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 0.5 m |