We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Adastra 853.067UK rack accessory Front panel
SKU
853.067UK
- Supplied with 2 keys for lockable opening
- Mesh protects whilst allowing some visibility
- Available in 1U, 2U and 3U rack heights
Category: Rack Accessories
| SKU | 853.067UK |
|---|---|
| EAN | 5015972210871 |
| Manufacturer | Adastra |
| Availability | Out of Stock |
Security covers to protect control panels of 19" rack-mount equipment with a steel mesh front and lockable hinged opening. The mesh affords some visibility to the equipment behind whilst still prot...
| Features | |
|---|---|
| Type | Front panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Product colour | Black |
| Locking | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 490 mm |
| Package height | 135 mm |
| Package depth | 35 mm |
| Package weight | 980 g |
| Width | 482 mm |
| Weight | 922 g |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 132 mm |
| Depth | 32 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 490 mm |
| Package height | 135 mm |
| Package depth | 35 mm |
| Package weight | 980 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Front panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Colour | |
| Product colour | Black |