We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Adastra 853.024UK rack accessory Blank panel
SKU
853.024UK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Vented Rack Blanking Panels 19", Powder Coated Steel, 481 x 44 x 11mm, 1U, 195g
Category: Rack Accessories
| SKU | 853.024UK |
|---|---|
| EAN | 5015972202340 |
| Manufacturer | Adastra |
| Availability | Out of Stock |
Powder coated steel 19" rack mounting blanking panels with ventilation slots, available in 4 sizes.
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 481 mm |
| Weight | 195 g |
| Height | 11 mm |
| Depth | 44 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 1U |
| Colour | |
| Product colour | Black |