We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
2-Power ALT23407A memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR4 260-pin SO-DIMM
SKU
ALT23407A
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Component for | Notebook |
| Internal memory | 8 GB |
| SKU | ALT23407A |
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | Out of Stock |
8GB
| Design | |
|---|---|
| Certification | RoHS |
| Memory | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Certification | RoHS |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Certificates | |
| Certification | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 70 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 2 mm |
| Weight | 7 g |